RSS Feed
سوالات متداول : سوالات مربوط به مدرسین معارف
با فرض نداشتن نقص مدارک و احراز شرایط این رشته، پس از قبولی در گزینش اسامی پذیرفته شدگان از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
اگر در مرحله اول ثبت نام، سایت کد رهگیری در اختیار شما قرار دهد این پیام به منزله ارسال موفق اطلاعات شما می باشد. در خصوص مرحله دوم نیز اگر نقص مدارک و یا مشکلی وجود داشته باشد کارشناسان مربوطه با شما تماس خواهند گرفت.
این دوستان باید مدارکی اعم از گواهی جلسه دفاع و یا گواهی اتمام دوره سطوح حوزه و... را علی الحساب ارسال نمایند و پس از بررسی از سوی اداره مدرسی معارف، تایید و یا رد آن به داوطلبین ابلاغ خواهد شد.
پس از ارسال مدارک و احراز شرایط شرکت در دوره کارشناسی ارشد و یا دکتری، گزینش نهاد از داوطلبین یک مصاحبه عمومی خواهد گرفت. به اطلاع می رساند هیچ گونه مصاحبه علمی "برای تحصیل" از داوطلبین گرفته نخواهد شد. 
بله تمامی داوطلبین رشته مدرسی معارف در تمامی مقاطع و دانشگاه ها بایستی در سایت نهاد ثبت نام و مراحل تایید صلاحیت را طی نمایند.
تنها اساتید هیات علمی در گروه معارف در مرتبه مربی و نیز دارندگان گواهی خبرگان بدون مدرک امکان شرکت در دوره دکتری این رشته  را دارند.شرایط بطور کامل در لینک آشنایی با رشته مدرسی وجود دارد. 
بر طبق قوانین سازمان سنجش و آموزش کشور این امکان وجود ندارد و این دوستان باید در دوره های بعد شرکت نمایند.
اگر کارشناسان نقص مدارک و یا نداشتن شرایط را به شما اطلاع نداده باشند برای مصاحبه دعوت خواهید شد.
اگر شرایط دیگر مندرج در دفترچه آزمون سراسری را دارا نباشند،  بر طبق قوانین موجود  فعلی امکان تحصیل در این رشته برای آنان امکان ندارد.
زمان اعلام نتایج همزمان با نتایج دیگر رشته های ارشد و دکتری از طریق سازمان سنجش اعلام می گردد.
تحصیل در این رشته برای داوطلبین مزایایی اعم از استفاده از دوره ها و کارگاه های آموزشی، معافیت از آزمون کتبی تدریس برای دانش آموختگان ارشد و یا معافیت از آزمون کتبی و مصاحبه علمی  تدریس برای دانشجویان و دانش آموختگان دکتری این رشته و... را دارا می باشد در ...
در ابتدا باید در آزمون کتبی شرکت نمایند و پس از قبولی در این آزمون و ارسال مدارک  جهت پذیرش اقدام و در مصاحبه علمی شرکت نمایند.
اگر شماره شما در لیست سیاه سامانه های پیامکی باشد و در واقع شما دریافت پیام های تبلیغاتی را برای خود مسدود کرده اید که در این صورت پیام های این اداره بدست شما نخواهد رسید.
دیگر نیازی به ثبت نام در مرحله اول را ندارید و تنها باید مرحله دوم (ارسال مدارک) را انجام دهید.
چون شما قبلا در این سایت ثبت نام کردید دیگر نیاز ندارد مرحله اول را انجام دهید تنها کافیست مرحله دوم را انجام دهید.
اگر در مرحله اول پس از وارد کردن کد ملی پیغام تکراری بودن می دهد نیاز نیست در این قسمت ثبت نام نمایید اما ارسال مدارک در مرحله دوم الزامی می باشد.
دریافت این کد به منزله پایان ثبت نام در مرحله اول است و شما بایستی مرحله دوم را نیز انجام دهید.
این رشته همانند دیگر رشته های دوره های کارشناسی ارشد و دکتری همزمان از طریق شرکت در کنکور سراسری برگزار می گردد که پس از قبولی و انتخاب رشته و احراز شرایط از سوی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها پذیرفته شدگان نهایی اعلام می گردند
این مشکل به دلیل بروز نبودن مرورگرها و فعال نبودن FELASH PLAYER آنها و نیز سرعت پایین اینترنت بوجود می آید لذا پیشنهاد می شود این مشکلات را برطرف نمایید تا براحتی ارسال مدارک را انجام دهید.
جهت تحصیل و اطلاع از شرایط باید با دانشگاه معارف تماس بگیرید. 0253321101
لطفا به سایتASATID.ORG مراجعه کرده و دفترچه متقاضیان تدریس دروس معارف اسلامی را مطالعه نمایید.
این رشته ویژه طلاب و حوزویان ایجاد شده است و دارای شرایط عمومی و اختصاصی در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری می باشد که در لینک آشنایی با رشته مدرسی معارف در همین سایت قرار دارد و همچنین در هر دوره انتشار دفترچه های آزمون سراسری سازمان سنجش نیز قید گردیده ا...
پس از ارسال مدارک و صحت آن دوستان و همکاران ما در گزینش نهاد برطبق زمان بندی و به نوبت با شما جهت انجام مصاحبه تماس خواهد گرفت. 
این منابع در دفترچه های آزمون سراسری بطورکلی اعلام می شود و همچنین می توانید از "منابع پیشنهادی" که در سایت ها و... وجود دارند استفاده کنید.
1- مراجعه به دانشگاه های مجری رشته مدرسی مطابق اعلام اداره و پر کردن فرم های مشخص برای اطلاعات و آمار اساتید و دانشجویان رشته مدرسی معارف 2- مراجعه به دانشگاه های مجری رشته مدرسی و پر کردن فرم های ارزشیابی مربوط به دانشجویان 3- پرسو جو از دانشجویان و ...